[vc_row][vc_column][vc_column_text]رولیک برگشت : رولیک برگشت در قسمت برگشت نوار نقاله و تجهیزات انتقال مواد مورد استفاده قرار می گیرد، که از قسمت تخلیه بار به قسمت بارگیری استفاده می شود. وظیفه اصلی این رولیک نگه داشتن نوار بازگشتی است که به دو صورت افقی و V شکل اجرا می شود؛ نوع V شکل برای تحمل نوار های سنگین مناسب تر است.

در صورت وجود ذرات بر روی نوار و برای جلوگیری از آسیب دیدن رولیک برگشت، از رینگهای لاستیکی استفاده می شود که رینگ های لاستیکی روی بدنه و با فاصله نصب شده اند و به ریزش مواد ساینده و دور شدن از تسمه نقاله رولیک برگشت نیز کمک می کند.

در حمل مواد به صورت مستقیم گاهی ممکن است تسمه نقاله ها توسط نوعی از مواد مانند مواد چسبنده که به راحتی از سطح تسمه ها جدا نمی شوند درخطر آسیب قرار بگیرند. در این موارد، مواد به رولیکهای برگشت که به صورت نامنظم به سایر رولیکها اضافه گشته اند سپرده می‌شود تا تسمه ها آسیب نبینند و از ساییدگی و پارگی در امان بمانند و به صورت درست و هماهنگ حرکت نمایند.

رولیک برگشت

رولیکهای برگشت با فواصل لاستیکی سهم مهمی در از بین بردن تغییر جهت در فرم اصلی تسمه نقاله ها دارند.حلقه های لاستیکی گرد قرار گرفته در مرکز رولیک باعث می شود تغییر جهت تسمه نقاله ها اصلاح شده و در مسیر درست حرکت نمایند.

حلقه های لاستیکی صاف در دو طرف رولیک برگشت از لبه های تسمه ها محافظت نموده و لق زدگی تسمه نقاله ها را مهار می‌نماید. رولیکهای برگشت با رینگ لاستیکی نباید جهت مقاومت در مقابل فشار بر روی تسمه نقاله ها بکار گرفته شود. حلقه های لاستیکی می توانند دمای بین C10- تا C80+  را تاب بیاورند.

رولیکهای برگشت با فرمت V شکل، با مشخصات ابعادی مطابق طراحی مورد درخواست، برای خطوط انتقال مواد بزرگ کاربرد دارند.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”5158,5050,5045″][/vc_column][/vc_row]